sobota, 9 lipca 2016

AventO2 - materace redukujące poziom stresu w organiźmie człowieka

Tytuł tego artykułu może wzbudzić uśmiech politowania, ale kiedyś ludzie śmiali się z koła, maszyn parowych, samolotów i twierdzili, że sieć internet nie ma przed sobą przyszłości. Człowiek jednak dąży do poprawy jakości swojego życia, a przykładem takiego dążenia jest szwajcarska pianka AventO2. Jak ona wpływa na poziom stresu w organiźmie - przeczytacie w tym artykule.

Pianka AventO2 - szwajcarska odpowiedź na stres.

Pianka AventO2 to produkt szwajcarskiej firmy Fritz Nauer AG, która istnieje od 1937 roku. Jedną z pierwszych firm, która wykorzystała ultranowoczesne produkty tej firmy jest z kolei słowacki producent materaców fabryka Materasso, której nasza firma - spółka Doria jest przedstawicielem. Jednak produkty firmy Fritz Nauer AG docenione zostały głównie w Niemczech i Europie Zachodniej, oraz w USA i Kanadzie.

doskonała szwajcarska pianka wykorzystywana w materacach o właściwościach leczniczych

Co to jest pianka AventO2?

Pianka AventO2 jest to najnowszej generacji pianka poliuteranowa wysokoelastyczna typu HRC, do produkcji której wykorzystuje się nie oleje ropopochodne, a oleje roślinne. W tym przypadku wykorzystano olejek lawendowy. Tego typu rozwiązanie jest przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, ponieważ eliminuje ze składu szkodliwy czynnik CFC, czyli osławiony freon, a sama lawenda ma właściwości lecznicze (o czym przeczytacie niżej). Jest to też produkt bardzo wytrzymały i proekologiczny.

Technologia AventO2 pozwoliła uzyskać piankę o znikomym utlenianu się i maksymalną przewiewność. Jest odporna na wilgoć i temperaturę. Szwajcarzy udzielają na nią pełnej, 10-letniej gwarancji użytkowej. 


stabilna pianka roślinna o działaniu odstresowującym,

Kupując więc materac z pianki AventO2 otrzymujemy:

  • materac bezpieczny dla zdrowia, także dla osób z astmą,
  • materac ekstremalnie wytrzymały,
  • materac ekologiczny,
  • materac przewiewny,
  • materac sprężysty, który nie traci swoich właściwości z czasem.
Jednak, aby omówić działanie tej pianki opisane w temacie artykułu musimy najpierw odkurzyć swoją wiedzę na temat lawendy.

Lawenda - potęga Matki Natury zawarta w roślinie.

Matka Natura wyposażyła nas w różnego rodzaju arsenał do obrony naszego życia, a o którym w dobie postępującej chrmicznej farmakologii często zapominamy. Jednym z elementów tegoż naturalnego arsenału jest lawenda - roślina znana od wieków i wykorzystywaną w lecznictwien i kosmetologii.Roślina ta pochodzi najprawdopodobniej z Indii, Persji lub Wysp Kanaryjskich, skąd przeniesiona została do krajów śródziemnomorskich. Francuski region Prowansja słynie właśnie z pól lawendowych. 

Koneserami tej rośliny byli starożytni Rzymianie, którzy wykorzystywali lawendę do relaksacyjnych kąpieli oraz jak przyprawę do potraw. Lawendę wykorzystywano także, jako środek konserwujący mięso.

Mówiąc w skrócie, olejek pozyskiwany z lawendy ma bardzo wysokie właściwości bakteriobójcze oraz antystresowe. Stosuje się go wobec osób  ze stwierdzoną nerwicą i napadami paniki. Co więcej, lawenda reguluje też perystalykę jelit i dróg żółciowych, przeciwdziała wzdęciom i bólom brzucha, wspomaga wydzielanie soku żołądkowego, a na skórę działa lekko drażniąco, oczyszczając ją z drobnoustrojów. Aromat lawendy pozytywnie działa na górne drogi oddechowe.

Przede wszystkim jednak, lawenda działa na nasz układ nerwowy. Dzięki właściwościom kojącym nerwy, działa uspokajająco i odstresowująco. A im człowiek mniej zestresowany, tym bardziej wyspany. Im bardziej wyspany, tym bardziej radosny i mniej poddatny na stres. 

Aromaterapia lawendowa w materacach firmy Materasso.

Kojące działanie lawendy, zawartej w piance AventO2 wykorzystane zostało w dwóch, podstawowych modelach materaców z naszej oferty. Są to:
  • materac Swiss Magic,
  • materac Swiss Dynamic.
Zalety aromaterapi lawendowej najlepiej wykorzystuje tutaj materac Swiss Magic, który jest monoblokiem pianki AventO2, konturowo nacinanej dla uzyskania efektu masującego i jeszcze lepszego mikroklimatu na powierzchni materaca. Całość wsparta jest szwajcarskim pralnym pokrowcem Swiss Insider Lavender nasączonym wyciągiem z lawendy. Jest to idealny materac np. dla astmatyków. Jego jakość poparta jest udzielaną 12-letnią gwarancją na wkład materaca.

Dla zwolenników twardszych materaców stworzony został materac Swiss Dynamic. Tutaj jądrem materaca jest tradycyjna pianka wysokoelastyczna Night Fly, obustronnie obłożona blokami pianki AventO2, co czyni materac nieco sztywniejszym, a przede wszystkim wyższym. Materac ten, podobnie jak Swiss Magic, jest materacem z siedmioma strefami twardości.

Firma Materasso, jako jedyna wykorzystała też zbawienne działanie lawendy w materacu dla małych dzieci. Nasz materac Baby Swiss to niejako wersja mini materaca Swiss Magic. Wkład tego materaca to oczywiście profilowana pianka AventO2, zabezpieczona od góry siatką 3D chroniącą piankę przed zalaniem moczem. Pokrowiec Swiss Lavender wyposażono w pas wentylacyjny, aby Wasze maleństwo się nie przegrzewało. Kupując tego typu materac macie 100% gwarancji, że Wasze dziecko śpi w naprawdę bezpiecznych warunkach.

Zapraszamy więc do naszego sklepu i na naszą stronę internetową www.doria24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz