wtorek, 26 lipca 2016

Polargel - świeżość i higieniczność w Twojej sypialni

Zainspirowani wczorajszymi i dzisiejszymi upalnymi dniami, a także wczorajszą upalną i duszną nocą, postanowiliśmy dzisiaj przedstawić Państwu innowacyjny materiał na materace, produkowany przez włoską firmę Vefer Poliuretani, jakim jest pianka Polargel.

Pianka Polargel - świeżość i chłód w Waszej sypialni nawet w upalne dni.

Człowiek od wieków szuka dla siebie wygód. Od wiekówmwiemy też, że nasz sen jest o wiele lepszy w chłodniejsze dni niż podczas upałów. Naukowcy są pewni, że obniżenie temperatury ciała ludzkiego, spowodowałoby ograniczenie procesu starzenia się. Z resztą już dzisiaj użuwa się komór kriogenicznych do leczenia, tworzy się żelowe preparaty do leczenia chorób skóry, obrzęków itp. 

Wprawdzie Matka Natura wyposażyła nas w naturalny regulator temperatury ciała w postaci zdolności do pocenia się, ale nasz organizm prawidłowo działa tylko w wąskim zakresie temperatur. Stąd np.  nawet niewielki wzrost lub spadek temperatury ciała ludzkiego może spowodować osłabienie naszego układu odpornościowego. Dlatego tak ważnym aspektem w budowaniu materaca jest to, aby na jego powierzchni nie dochodziło do gwałtownych zmian temperatury i nie powodował on w upalne dni przegrzewania ciała.

Efektem badań Włochów nad wyeliminowaniem problemu przegrzewania się powierzchni materaca jest właśnie pianka wysokoelastyczna Polargel.

Pianka Polargel - co to jest?

Pianka Polargel to generalnie odmiana poliuteranowej pianki wysokoelastycznej, z tym że przy jej wytwarzaniu używa się żelu fizjologicznego. Ma ona właściwości adaptacyjne bardzo zbliżone do tradycyjnych pianek termoelastycznych i znacznie większą gęstość (aż 55 kg/m3) niż tradycyjne pianki wysokoelastyczne. Najważniejsze jednak, że dzięki zawartości żelu daje ona uczucie przyjemnego chłodu na powierzchni pianki, a jednocześnie jest elastyczna, daje pewne podparcie dla ciała w każdej pozycji, umożliwiając regenerację kręgosłupa i stawów podczas snu. 

Oczywiście, żel kojarzy się Państwu z pewnością z postacią gęstej substancji o konsystencji cieczy, ale materiał ten przyjmuje także bqrdziej stabilną postać stałą. Z resztą w pianie Polargel stanowi on dodatek stabilizujący i przede wszystkim odpowiada za zwiększenie przewiewności pianki, oraz jej zdolność regulacji temperatury podczas użytkowania. Zapobiegając w ten sposób poceniu się podczas snu, zapobiega tym samym uczuciu przegrzewania się. To bowiem przede wszystkim wilgoć wydalana z ciała w postaci potu przede wszystkim odpowiada za to niemiłe doznanie. Z resztą robi się też materace, w których górną warstwę stanowi płyta żelowa (np.  marka PerDormire - materac Fiso Gel), ale liczyć się musimy tutaj z dużą twardością (taka płyta ma gęstość 1000 kg/m3) oraz uczuciem zimna.
Zalety stosowania pianki Polargel w materacach

O jednej z zalet stosowania pianki Polargel już pisaliśmy - przede wszystkim redukuje ona pocenie się, a tym samym uczucie przegrzewania się. Jednak nie są to jedyne właściwości tej pianki, jakie uwidaczniają się w materacach.

Wśród zalet stosowania możemy też przyjąć:

  • zapobieganie powstawania odleżyn,
  • redukcja tendencji do przegrzewania się ciała u osób z nadciśnieniem tętniczym,
  • przeciwdziałanie powstawaniu żylaków poprzez obniżenie temperatury ciała i znikomych nacisków na ciało,
  • bardzo wysoka przewiewność i suchy klimat na powierzchni materaca,
  • całkowita antybakteryjność materiału,
  • elastyczność punktowa zbliżona do pianek termoelastycznych,
  • bardzo dobra współpraca z piankami termoelastycznymi, redukuje czasami nieprzyjemne uczucie "topienia" się w materacach Visco.

Dlatego, innowacyjny producent materaców, firma Materasso, we współpracy z firmą Vefer, wykorzystuje ten bardzo nowoczesny i prozdrowotny materiał do produkcji swoich materaców. Jakich? O tym przeczytacie niżej.Materace wykorzystujące rewelacyjną piankę Polargel.

Pianka Polargel na dziś dzień nie jest jeszcze materiałem powszechnie stosowanym,  ale wykorzystuje w 100% światowy trend w produkcji materaców. W naszej ofercie są to materace:
Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą materaców arktycznych i skorzystania z okazji do spokojnego, zdrowego snu.

Materace te kupisz w Warszawie w firmie Doria przy ulicy Towarowa 22, ale możecie je też kupić poprzez zamówienie na mailowy adres kontaktowy firmy Doria, a wysyłka odbywa się przesyłką kurierską.


Firma oferująca wysokiej klasy materace z certyfikatami bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz